Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan sorular

İkinci el otomobil alımlarında ekspertiz hizmeti son derece önemli bir işlemdir. Sakaryada ikinci el otomobil ve tüm araç çeşitlerinde detaylı analiz ve ekspertiz hizmeti veren Pilot Garage Ot ekspertiz Sakarya Bayisii olarak araç kontrollei computest işlemleri ile ilgili alıcı ve satıcıların aklına takılan ve oto ekspertiz konusunda en çok sorulan soruları sizler için derlemeye çalıştık.

 • Ekspertiz Nedir ?Open or Close

  Ekspertiz, Bilir kişi incelemesi, tetkik ve değerlendirme demektir. Oto Ekspertiz ise, özellikle 2. el araç satışı sırasında, satıcı ile alıcının anlaşma sağlamasından sonra devreye girer. Sakarya Pilot Garage Oto Ekspertiz teknisyenleri aracı özel cihazları ile inceleyip araç hakkında bilinmesi gereken herşeyi tarafsızca raporlar.

 • Eksper kimdir?Open or Close

  Eksper, ekspertiz işlemini gerçekleştirme bilgi ve yetkisinde, gerekli donanıma sahip kişidir. Sakarya Pilot Garage Oto Ekspertiz teknisyenlerinin tamamı eğitimli, sertifikalı ve konusunda bilirkişi seviyesinde uzmanlığa sahip personellerimizdir.

 • Yaptırdığım ekspertiz işleminin sonuçlarından memnun kalmazsam paramı geri alabilir miyim ?Open or Close

  Biz herhangi bir ürün satmıyoruz. Yaptığımız iş şeffaflık ve tarafsızlık ilkelerimiz doğrultusunda hizmet satmak ve aracın durumu ne olursa olsun size tarafsız bir rapor sunmak. Bu sebeple kesinlikle ekspertiz sonrası bir ücret iadesi mümkün olmamaktadır.

 • Ekspertiz raporunuzu ne zaman alırım?Open or Close

  Ekspertiz raporunuzu yazılı ve sözlü olarak ekspertiz yaptırdığınız an alırsınız. Ayrıca mail adresinize yazdırılabilir formatta bir ekspertiz raporu gönderilir.

 • Benim ekspertiz sırasında araç yanında bulunmam gerekiyor mu ?Open or Close

  Hayır zorunlu değil, ekspertiz yapılacak aracın ruhsatı ile birlikte Sakarya Pilot Garage Oto Ekspertiz Merkezine getirilmesi yeterlidir.

 • Tüm araçlara ekspertiz yapıyor musunuz ?Open or Close

  Brüt ağırlığı 3,5 tona kadar olan tüm marka ve modelde araçlara ekspertiz hizmeti verebiliyoruz.

 • Kaç yaşa kadar olan araçlara ekspertiz yapıyorsunuz ?Open or Close

  Bizim için ekspertiz yaptığımız araçların yaşının bir önemi yoktur. Her yaş araca ekspertiz yapabiliriz.

 • Aracımı neden test merkezine götürmek zorundayım? Başka bir yerde aracımı kontrol ettiremez miyim? Open or Close

  2.el araç alacağınız zaman bize getirdiğiniz de otomobili genel bir kontrolden geçiriyoruz. Motor gücünü ve performansını, araçta kaza olup olmadığını ve herhangi bir boya veya tamirat geçirip geçirmediğini öğreneceksiniz. Ayrıca test sonunda tüm testlerimizin sonuçlarını dosya halinde almış olacaksınız.

 • Başka yerde otomobili test ettiremez miyim?Open or Close

  Tabiki başka bir yerde otomobili test ettirebilirsiniz. Ancak şunu belirtmek isteriz ki, otomobili yetkili servise götürdüğünüz zaman test süreçlerini göremeyeceksiniz ve ayrıca bunun için daha çok masraf etmek zorunda kalacaksınız. Yetkili Servis dışında sanayide ki herhangi bir ustaya da gösterebilirsiniz. Ancak bu seferde test göz ile yapılacak ve sonunda size herhangi bir dosya verilmeyecektir. Bizim testlerimiz ise son teknoloji makineler ile yapılmakta ve bunu çok iyi bilgi birikimine sahip ustalarımız tarafından yapılmaktadır.

 • Otomobil'in KiloMetre(KM) doğruluğunu nasıl öğrenebilirim?Open or Close

  KM doğruluğu yapan herhangi bir cihaz bulunmamaktadır. Aslında KM bilgileri otomobillerin beyin mekanızmasına yazılmaktadır. Bunu otomobili bilgisayara bağlatarak öğrenebilirsiniz. Ancak üzülerek belirtmek isterim ki herşeyin bir yolu bulunduğu gibi beyindeki bilginin de değiştirilme ihtimali çok yüksektir. Bunun için en kesin sonucu otomobilin yetkili servisine telefon ederek otomobilin plakasını verip geçmiş servis raporlarından en son bakımdaki KM sini öğrenerek KM'nin doğru olup olmadığını bulabilirsiniz.